Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis Theme natoque penatibus.

Latest Posts

Zvolit zámkovou, nebo lepenou vinylovou podlahu?

Rozhodli jste se pro vinylovou podlahu a přemýšlíte nad tím, zda zvolit se zámkem (click systém), nebo raději lepenou? Jedná se o častou otázku, se kterou si zákazníci neví rady. V tomto článku vám představíme klady i zápory obou variant, které vám usnadní rozhodování.

Lepená vinylová podlaha

Lepené vinylové podlahy vynikají vysokou odolností a jejich pořizovací cena je ve většině případů nižší než cena vinylu na click. Tyto podlahy mají dobrou tepelnou vodivost a jsou tedy skvělou volbou i pro prostory s podlahovým vytápění.

Jejich nevýhodou však může být podstatně náročnější pokládka. A to především díky skutečnosti, že je nezbytná dokonalá rovnost podkladu. Odborníci doporučují nešetřit na vyrovnávací stěrce a použít kvalitní lepidlo. Počítat byste tedy měli s náklady na odborníka, který podlahu položí, ale také s náklady spojenými s vyrovnáním podkladu.

Zaklikávací vinylová podlaha

Vinylové podlahy s click systémem jsou nekompromisní volbou. Jejich tepelná propustnost je delší než u lepených dílců a to díky své struktuře. HDF deska s korkovým podložím slouží zejména jako zvuková izolace. Pro jejich strukturu patří tyto podlahoviny mezi velmi odolné a jsou také vhodnou volbou v případě podlahového vytápění. Jejich přednost však spočívá v jednoduché pokládce, která se provádí bez použití lepidla, pouze s použitím parozábrany. I v tomto případě platí, že by měl být podklad rovný, existuje zde však tolerance +-2 mm na 2 metry.

V neposlední řadě je nutné říci, že cena podlahy na click nemusí být v konečném výsledku vyšší než cena lepené podlahy. Toto platí zejména v případě, že se do pokládky této podlahy pustíte sami, a lepenou podlahu byste svěřili do rukou profesionálů.

Tip: Podlaha FatraClick

Podlahoviny FatraClick české značky Fatra s patentovaným zámkovým systémem Uniclic® kombinují přednosti vinylových a klasických plovoucích podlah. Výsledkem je krytina, která dokonale imituje dřevo, přináší vynikající zvukovou izolaci a především umožňuje rychlou a snadnou pokládku bez lepení, kterou zvládnete i sami, bez pomoci odborníků.

Dáváte přednost lepené vinylové podlaze, nebo vás nadchla podlaha na click?