Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis Theme natoque penatibus.

Latest Posts

Blog

Úvod  /  Fatra   /  Zvolit zámkovou, nebo lepenou vinylovou podlahu?

Zvolit zámkovou, nebo lepenou vinylovou podlahu?

Rozhodli jste se pro vinylovou podlahu a přemýšlíte nad tím, zda zvolit se zámkem (click systém), nebo raději lepenou? Jedná se o častou otázku, se kterou si zákazníci neví rady. V tomto článku vám představíme klady i zápory obou variant, které vám usnadní rozhodování.

Lepená vinylová podlaha

Lepené vinylové podlahy vynikají vysokou odolností a jejich pořizovací cena je ve většině případů nižší než cena vinylu na click. Tyto podlahy mají dobrou tepelnou vodivost a jsou tedy skvělou volbou i pro prostory s podlahovým vytápění.

Jejich nevýhodou však může být podstatně náročnější pokládka. A to především díky skutečnosti, že je nezbytná dokonalá rovnost podkladu. Odborníci doporučují nešetřit na vyrovnávací stěrce a použít kvalitní lepidlo. Počítat byste tedy měli s náklady na odborníka, který podlahu položí, ale také s náklady spojenými s vyrovnáním podkladu.

Zaklikávací vinylová podlaha

Vinylové podlahy s click systémem jsou nekompromisní volbou. Jejich tepelná propustnost je delší než u lepených dílců a to díky své struktuře. HDF deska s korkovým podložím slouží zejména jako zvuková izolace. Pro jejich strukturu patří tyto podlahoviny mezi velmi odolné a jsou také vhodnou volbou v případě podlahového vytápění. Jejich přednost však spočívá v jednoduché pokládce, která se provádí bez použití lepidla, pouze s použitím parozábrany. I v tomto případě platí, že by měl být podklad rovný, existuje zde však tolerance +-2 mm na 2 metry.

V neposlední řadě je nutné říci, že cena podlahy na click nemusí být v konečném výsledku vyšší než cena lepené podlahy. Toto platí zejména v případě, že se do pokládky této podlahy pustíte sami, a lepenou podlahu byste svěřili do rukou profesionálů.

Tip: Podlaha FatraClick

Podlahoviny FatraClick české značky Fatra s patentovaným zámkovým systémem Uniclic® kombinují přednosti vinylových a klasických plovoucích podlah. Výsledkem je krytina, která dokonale imituje dřevo, přináší vynikající zvukovou izolaci a především umožňuje rychlou a snadnou pokládku bez lepení, kterou zvládnete i sami, bez pomoci odborníků.

Dáváte přednost lepené vinylové podlaze, nebo vás nadchla podlaha na click?

COMMENTS

 • 19. 7. 2019
  reply

  Kiaredge

  [url=http://kamagra50.com/]kamagra tablets[/url]

 • 20. 7. 2019
  reply

  Eyeredge

  [url=https://kamagra50.com/]kamagra now[/url]

 • 21. 7. 2019
  reply

  Denredge

  [url=https://kamagra50.com/]buy kamagra[/url]

 • 21. 7. 2019
  reply

  Jasonredge

  [url=https://kamagra50.com/]kamagra tablets[/url]

 • 22. 7. 2019
  reply

  Kiaredge

  [url=http://kamagra50.com/]kamagra[/url]

VLOŽ KOMENTÁŘ