Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis Theme natoque penatibus.

Latest Posts

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i u trendů ve světě podlah. Čeká vás výběr podlahy a chcete zvolit takovou, která bude letos v kurzu? Pak by vám neměl uniknout následující článek. Mimo jiné se dozvíte, jaká šířka prken je „in“ a také jaké barvy letos prorazí.

Jaké materiály budou v módě?

Významní výrobci podlah se shodují na tom, že zákazníci budou v letošním roce dávat přednost nejnovějším technologiím i materiálům, které nezatěžují naši planetu. O slovo se tak přihlásí takzvané „eco-friendly“ materiály a také novinky v podobě voděodolného laminátu nebo voděodolného koberce. Své významné místo mezi nejoblíbenějšími krytinami bude mít i nadále vinyl.

Čím širší, tím lepší

Zatímco dříve byly v módě úzké parkety, letošní rok přeje širokým prknům, ať už mluvíme o dřevěných, laminátových, nebo vinylových podlahách. Pro rok 2019 bude platit, že čím širší a delší, tím lepší. Vůbec se tedy nemusíte bát zvolit do interiéru podlahu se šířkou prken 17 centimetrů a více. Jednou z takovou je lepená podlaha z vinylových dílců Thermofix ART, která nabízí rozměr dílců 182,9 cm x 18 cm, která tak více podtrhává výraz dřeva a navozuje pocit dřevěné podlahy.

Světlé barvy letos vítězí

Jednu dobu byly v módě tmavé odstíny, letos je tomu však jinak. Své místo na výsluní si získají světlejší barvy v čele s šedou, bílou, měděnými odstíny a světle hnědými odstíny. A jaké jsou přednosti světlých barev? Opticky rozšíří a prosvětlí každý prostor a jsou ideální volbou do malých pokojů. Dále jsou univerzální barvou, od které se odvíjí barva stěn, nábytku a dalších dekoračních prvků v místnosti.

Kámen a dřevo vládnou roku 2019

I letos budou mít zelenou podlahoviny, které dokonale imitují dřevo a kámen. Odborníci spatřují největší potenciál v podlahovinách, které perfektně vykreslují strukturu dřeva včetně suků i autentického lesku.

Dlažba imitující dřevo

Také jste si všimli, že přibylo koupelen s dlažbami, které imitují dřevo? A letos tomu nebude jinak. Pokud plánujete novou koupelnu, neměli byste tento trend nechat bez povšimnutí.

Sázka na odolnost a kvalitu

Trend, který ani letos nevyjde z módy? Odborníci se shodují na tom, že dávají zákazníci ve většině případů přednost kvalitě a odolnosti před nízkou cenou. Odměnou jim je pak dlouhá životnost podlahy. V koupelně nebuďte limitováni pouze podlahou, ale zkuste použít vinyl na obklad stěn. Je ovšem důležité kontaktovat aplikátory, kteří s tím mají zkušenosti.

Sledujete novinky ze světa bydlení a zařizujete si podle nich interiér, nebo jednoduše vybíráte to, co se vám líbí, bez ohledu na módní trendy?