Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis Theme natoque penatibus.

Latest Posts

Blog

Úvod  /  Fatra   /  Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i u trendů ve světě podlah. Čeká vás výběr podlahy a chcete zvolit takovou, která bude letos v kurzu? Pak by vám neměl uniknout následující článek. Mimo jiné se dozvíte, jaká šířka prken je „in“ a také jaké barvy letos prorazí.

Jaké materiály budou v módě?

Významní výrobci podlah se shodují na tom, že zákazníci budou v letošním roce dávat přednost nejnovějším technologiím i materiálům, které nezatěžují naši planetu. O slovo se tak přihlásí takzvané „eco-friendly“ materiály a také novinky v podobě voděodolného laminátu nebo voděodolného koberce. Své významné místo mezi nejoblíbenějšími krytinami bude mít i nadále vinyl.

 

Čím širší, tím lepší

Zatímco dříve byly v módě úzké parkety, letošní rok přeje širokým prknům, ať už mluvíme o dřevěných, laminátových, nebo vinylových podlahách. Pro rok 2019 bude platit, že čím širší a delší, tím lepší. Vůbec se tedy nemusíte bát zvolit do interiéru podlahu se šířkou prken 17 centimetrů a více. Jednou z takovou je lepená podlaha z vinylových dílců Thermofix ART, která nabízí rozměr dílců 182,9 cm x 18 cm, která tak více podtrhává výraz dřeva a navozuje pocit dřevěné podlahy.

Světlé barvy letos vítězí

Jednu dobu byly v módě tmavé odstíny, letos je tomu však jinak. Své místo na výsluní si získají světlejší barvy v čele s šedou, bílou, měděnými odstíny a světle hnědými odstíny. A jaké jsou přednosti světlých barev? Opticky rozšíří a prosvětlí každý prostor a jsou ideální volbou do malých pokojů. Dále jsou univerzální barvou, od které se odvíjí barva stěn, nábytku a dalších dekoračních prvků v místnosti.

Kámen a dřevo vládnou roku 2019

I letos budou mít zelenou podlahoviny, které dokonale imitují dřevo a kámen. Odborníci spatřují největší potenciál v podlahovinách, které perfektně vykreslují strukturu dřeva včetně suků i autentického lesku.

Dlažba imitující dřevo

Také jste si všimli, že přibylo koupelen s dlažbami, které imitují dřevo? A letos tomu nebude jinak. Pokud plánujete novou koupelnu, neměli byste tento trend nechat bez povšimnutí.

Sázka na odolnost a kvalitu

Trend, který ani letos nevyjde z módy? Odborníci se shodují na tom, že dávají zákazníci ve většině případů přednost kvalitě a odolnosti před nízkou cenou. Odměnou jim je pak dlouhá životnost podlahy. V koupelně nebuďte limitováni pouze podlahou, ale zkuste použít vinyl na obklad stěn. Je ovšem důležité kontaktovat aplikátory, kteří s tím mají zkušenosti.

Sledujete novinky ze světa bydlení a zařizujete si podle nich interiér, nebo jednoduše vybíráte to, co se vám líbí, bez ohledu na módní trendy?

COMMENTS

VLOŽ KOMENTÁŘ