Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis Theme natoque penatibus.

Latest Posts

Title Image

Jak vybrat podlahu

Jak vybrat podlahu

Jednoduše...s námi

Správně vybraná podlaha významně ovlivní to, jak se v místnosti cítíte. Má vliv na vaše zdraví, tudíž by vás mělo zajímat, zda vám na ní bude teplo. U nás najdete celou řadu moderních podlah s jednoduchou konstrukcí a řadou vzorů. Podlahu kupujete na dlouhou dobu, proto musí splňovat určité nároky podle místnosti, kde bude položena.
Při výběru podlahy se nezaměřujte pouze na cenu a vzhled, ale porovnávejte i užitné vlastnosti a charakter dané místnosti. Zaměřte se na to, zda je vybraný typ podlahy vhodný pro podlahové topení, jaké jsou nároky na mechanické zatížení, zdravotní hledisko a rychlost pokládky. V případě rekonstrukce je samotná původní podlaha a její tloušťka nápovědou, zda položit podlahu se zámkovým systémem či lepenou podlahu, pokud se nerozhodnete pro celkovou úpravu podkladu. Při nákupu zohledněte také přítomnost domácích mazlíčků. Moderní vinylové podlahy Fatra všechny tyto výše popsané nároky do jednoho splňují. Vybrat si můžete z mnoha dekorů. Podlahy FATRA jsou výrobkem s vysokou kvalitou a dlouhou životností.
Všechny naše podlahy jsou vyráběny pomocí nejmodernějších technologií. Zajišťují tak maximální pohodlí, luxusní vzhled interiéru a také jednoduchou údržbu. Jednotlivé místnosti mají své požadavky, které musí vybraná podlahová krytina splňovat. Podlahu proto vybírejte především podle toho, do jaké místnosti je určena

Předsíň

Lidé, kteří do bytu přicházejí nebo z něj odcházejí, nosí na botách špínu a vlhkost. Podlaha v předsíni tak dostane pořádně zabrat. Do této místnosti se hodí proto podlaha, která je odolná a snese také mírnou vlhkost. Podlaha v předsíni musí být také nenáročná na údržbu, aniž by došlo k poškození povrchu. Do předsíně se hodí podlaha s větší tloušťkou nášlapné vrstvy jako je například Thermofix v celkové tloušťce 2 mm, kde nášlapná vrstva tvoří 0,8 mm. Thermofix se řadí mezi TOP tradiční české výrobky, který všechny tyto požadavky splňuje do puntíku.

Kuchyně

Kuchyně je nejvyužívanější místností v domácnosti. Spékající voda, rozbité nádobí či nehody při vaření jsou věci, kterým se v průběhu času nevyhne nikdo z nás. Vybírejte podlahu, která odolá nečistotám i vlhkosti, skvrnám způsobeným potravinami a další zátěži. Pro kuchyň můžete zvolit odolnější plovoucí vinylovou podlahu FatraClick nebo RS-click, případně i lepené vinylové dílce Thermofix či Imperio, které jsou mimořádně odolné vůči tekutinám díky jejich složení a rozměrové stálosti. Jejich předností je vysoká odolnost vůči opotřebení a snadná údržba.

Obývací pokoj

Obývací pokoj je místem, kde odpočíváme a setkáváme se s přáteli. Podlaha není tolik zatěžována jako v jiných místnostech. Je to místnost, která je reprezentativní a musí mít především hezký vzhled, aby byla příjemná na pohled i na dotek. Můžete vybírat luxusní vinylové dílce Thermofix, které nabízíme více než 60 dekorech nebo luxusní vinylové dílce Imperio. Další možností je zvolit plovoucí vinylovou podlahu FatraClick nebo RS-click, které jsou nejen téměř k nerozeznání od imitovaného materiálu, ale vyznačují se rychlou a snadnou pokládkou.

Dětský pokoj a ložnice

V dětském pokoji si děti nejraději hrají na zemi, přesouvají hračky z místa na místo. Podlaha by měla být dobře udržovatelná, aby nezadržovala prach, roztoče a další nečistoty. Zvolte měkčí materiály, které dobře tlumí zvuk, jsou při chůzi pohodlné. Vyberte si například plovoucí vinylovou podlahu RS-click, která se hodí také do ložnice.